Wiosenne warsztaty Akademii Społecznika

Czy osoba niepełnosprawna zawsze oznacza nie w pełni samodzielną?

Tomek jest samodzielny w 90%, a największą trudnością są dla niego schody. Jak radzą sobie z codziennością osoby z niepełnosprawnością? Jak/kiedy powinniśmy pomóc?

Wiedzieliście, że w Nowym Jorku zmieniony został znak symbolizujący osobę na wózku, tak by kojarzyła się nam się z osobą aktywną?

To tylko kilka zagadnień omawianych w Dobieszczyźnie podczas wiosennych zajęć Akademii Młodego Społecznika. Dziś odbył się Praktyczny warsztat w tematyce niepełnosprawności z wykorzystaniem symulacji różnych niepełnosprawności dla 2 grup.

W części teoretycznej zastanawialiśmy się czym jest niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje? Rozmawialiśmy na temat prawidłowych postaw i zachowań podczas kontaktu z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

W części praktycznej warsztatów uczestnicy i uczestniczki mogli wczuć się w osobę z niepełnosprawnością i zobaczyć świat z perspektywy osoby poruszającej się na wózku, czy osoby niewidomej.

Gościliśmy dziś Tomka i Agnieszkę ze Stowarzyszenia Creo z Poznania,

Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie opiekunkom szkolnym Danuta Szwajcak, Maria Rutkowska oraz Michał Surma za wsparcie w organizacji zajęć.

————-

Projekt Aktywność obywatelska NIE jest nudna współfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021 – 2030