Akcja Wesołych Ogrodników w Żerkowie

Akcja Wesołych Ogrodników w Żerkowie – Gimnazjaliści razem z Fundacją Zerknij Tu

 

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

 

Już w ten weekend na ulicach Żerkowa spotkać będzie można Wesołych Ogrodników, czyli wolontariuszy, którzy zbierają datki na leczenie i rehabilitację dzieci z niepełnosprawnością. Są to podpopieczni jarocińskiej Fundacji Ogród Marzeń.

W sobotę w MCT odbędzie się Charytatywny Zlot samochodów Alfa Romeo, Lancia i Fiat 126 p. Samochody do Żerkowa przyjadą około godziny 12.00, przywita ich Orkiestra Dęta MCT.

Na dzieci czekać będą animatorzy z grupy Grow Up oraz wolontariusze Klubu Wesołych Ogrodników, czyli Gimnazjaliści. Przygotowali oni ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Będą też przeprowadzone licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym z terenu Ziemi Jarocińskiej. W niedzielę z kolei Fundacja Zerknij Tu​ we współpracy z Gimnazjum oraz KGW Żółków organizuje Charytatywny Turniej Gry w Kręgle. 12 drużyn zmierzy się na torach, a wygrana drużyna otrzyma zwycięski Puchar.

Podczas Turnieju będzie można też wylicytować ciekawe przedmioty.

Mieszkańcy chcący wesprzeć akcję (datek do puszki, licytacje) ZAPRASZANI są do Kręgielnii Mct Żerków​ w niedzielę na godzinę 15.00!

Cała zebrana kwota zostanie przekazana na zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacja Ogród Marzeń Jarocin​ (organizatora akcji).

W ramach Akcji już od 20 marca w Gimnazjum prowadzona jest tzw. „Pchla Aukcja”. Podczas przerw w licytowane są przedmioty przyniesione przez młodzież i nauczycieli.

Akcję koordynują Pan Robert Rogacki oraz Pani Barbara Piekarska.