Sobota w szkole? Aktywni obywatele i obywatelki nie próżnują!

4 kolejne grupy dołączyły do zajęć w ramach Akademii Młodych Społeczników 💪😀

Razem w Akademii mamy ponad 70 uczniów z 4 szkół gminy Żerków.

Warsztaty prowadzone przez Woykowska.org wzmacniały umiejętności tj. pewność siebie, praca w zespole, komunikowanie się w różnych sytuacjach, podział zadań, planowanie pracy, negocjowanie i dochodzenie do kompromisu, pełnienie roli lidera w grupie.

Uczniowie dyskutowali kim jest lider/liderka, jakie ma cechy. Jedynym z trudniejszych zadań okazała się prezentacja samego siebie i przedstawienie swoich dobrych cech.

Uczestnicy wzięli też udział w grze społecznej pn. Uczniowie rządzą, gdzie mogli wcielić się w role radnych. Musieli wypracowywać kompromis, podejmować najlepsze decyzje dla swojego miasta. Godzenie różnych interesów, poglądów okazało się nie być takie proste. Co wybrać budowę szkoły? Czy inwestycję w połączenia komunikacyjne? Potrzebne jest też nowe schronisko dla psów. Jak się dogadać? Zrozumieć innych?

Kolejne zajęcia w ramach Akademii już na wiosnę.

Dziękuję Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w ŻerkowieSzkoła Podstawowa w ChrzanieSzkoła Podstawowa w Komorzu PrzybysławskimSzkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie opiekunom szkolnym Robert Rogacki, Magdalena Michalak, Magdalena Wawrzyniak, Danuta Szwajcak, Maria Rutkowska oraz Michał Surma za wsparcie w organizacji zajęć.

————-

Projekt Aktywność obywatelska NIE jest nudna współfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021 – 2030