Lokalne drużyny w gminie Żerków -2 marca 2017 r.

2 marca 2017 r. – Realizacja projektu Lokalne drużyny w gminie Żerków
15 drużyn, 15 projektów skierowanych do mieszkańców gminy Żerków!

 

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

 

15 drużyn, 15 projektów skierowanych do mieszkańców gminy Żerków! Ambitne cele, mnóstwo ciekawych i różnorodnych działań! Dziś przedstawiciele drużyn odebrali symboliczne bony na działania lokalne!

Lokalni działacze zaplanowali projekty a nasza Fundacja Zerknij Tu pozyskała dofinansowanie! 15 projektów każdy o wartości 3000 zł! Oj, będzie się działo! O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco na naszym profilu na Facebook!

Wszystkie działania będą skierowane do mieszkańców gminy i będą BEZPŁATNE!!!

 


 

A oto jakie działania zrealizują poszczególne Drużyny Lokalne:

 

Odnowienie i oznakowanie szlaku na Łysą Górę!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Wszyscy wiemy, że w pobliżu Żerkowa znajduje się Łysa Góra, ale niewielu z nas wie, gdzie dokładnie ona się znajduje i jak na nią dotrzeć!  Dzięki naszej Drużynie Łysa Góra wypięknieje i zdobędzie nowych odwiedzających – nie tylko wśród mieszkańców gminy Żerków, ale również wśród turystów odwiedzających nasze miasto.

W planach Drużyny renowacja szlaku zielonego na Łysą Górę oraz oznakowanie go tablicą informacyjną i znakami kierunkowymi. Dzięki temu, każdy z nas będzie mógł tam dotrzeć samodzielnie.

A na dobry początek i zachętę do aktywności, członkowie Drużyny zorganizują dwa rajdy piesze na Łysą Górę dla mieszkańców gminy Żerków!

Drużyna w składzie:

Mirosław Masztalerz (lider) Bartosz Gralczyk, Mirona Kaliszan, Magdalena Kaliszan, Sylwia Masztalerz

 


 

Warsztaty cyrkowe, zawody biegowe oraz piknik integracyjny dla mieszkańców!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Drużyna Lokalna z Chrzana i jej niezwykły projekt!

Działania: warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży, zawody biegowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz piknik integracyjny dla mieszkańców!

To propozycja dla aktywnych mieszkańców gminy Żerków, a także dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Tego jeszcze nie było! Dwie 20-osobowe grupy dzieciaków będą mogły spróbować swoich sił podczas zajęć cyrkowych, a wszystko to BEZPŁATNIE!

Już nie możemy się doczekać.

Skład Drużyny:

Roman Cenkier (lider), Eugeniusz Majchrzak, Robert Liwak, Mariusz Krawczyk orazMałgorzata Cenkier.

 


 

Szkolny KRÓL STRZELCÓW! Piknik integracyjny.

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Panowie z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żerkowie czyli:

Włodzimierz Bonicki (lider), Zenon Waśkowiak, Wawrzyniec Barański, Eugeniusz Fiszer oraz Zygmunt Żukrowski.

Ich działania skierowane będą do młodzieży szkolnej – w szczególności do uczniów gimnazjum. Podczas cyklu bezpłatnych zajęć jakie zorganizuje Drużyna, można będzie poznać, doskonalić umiejętności obchodzenia się z bronią, a także spróbować sportowej rywalizacji w tym zakresie, gdyż projekt przewiduje również Turniej o puchar Prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i tytuł Szkolnego Króla Strzelców.

Strzelectwo znalazło się w programie olimpijskim już podczas pierwszych igrzysk w Atenach 1896, zatem któż to wie co wydarzy się dalej? 🙂

 


 

Zajęcia z tenisa stołowego, nauka gry w warcaby, a także zajęcia teatralne dla najmłodszych

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Również na sportowo i również dla najmłodszych!

Skład Drużyny:

Andrzej Ziaja (lider), Mariola Zawal, Alina Nawrocka, Renata Łukomska, Jolanta Janicka – Szumlewicz.

Jeśli Andrzej to oczywiście WARCABY!!! ale nie tylko!!!

Plan działania: organizacja bezpłatnych zajęć z tenisa stołowego, nauka gry w warcaby, a także zajęcia teatralne dla najmłodszych. Podsumowaniem wszystkich aktywności będzie rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny i artystyczno-teatralny dla mieszkańców gminy Żerków, podczas którego w konkurencjach sportowych zmagać się będą całe rodziny!

Natomiast małych artystów podczas festynu animatorzy zaangażują w przestawienie teatralne oraz warsztaty z garncarstwa i ceramiki.

Zakupiony zostanie niezbędny na sprzęt niezbędny na zajęcia, a także nagrody, puchary i dyplomy.

 


 

Nowe stroje dla Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Orkiestra Dęta Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie – duma nas wszystkich. Uświetnia wiele uroczystości na terenie gminy, godnie reprezentuje nas i promuje również poza jej obszarem.

Stroje, w których występują członkowie orkiestry kolorystycznie nawiązują do herbu gminy Żerków. I to właśnie o stroje naszej orkiestry chcą zadbać członkowie piętnastej Drużyny jaką chcemy Wam zaprezentować. Już podczas obchodów Święta Majowego członkowie orkiestry będą prezentować się w częściowo wymienionych strojach! Na pewno doda im to pewności siebie i sprawi, że będą dla nas grali jeszcze piękniej!

W ramach projektu zaplanowali liczne występy m.in. w letniej biesiadzie!

Skład Drużyny:

Agnieszka Rybacka (liderka), Jerzy Nowacki, Krzysztof Stodolny, Alicja Wilarska oraz Ola Rybacka.

 


 

TURNIEJ PIŁKARSKI DLA NAJMŁODSZYCH!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Dawid Grzebyszak (lider), Mariusz Stolecki Hubert Grzebyszak, Roman Wojcieszak, Krzysztof Mielcarzewicz –

to skład kolejnej Drużyny Lokalnej z gminy Żerków. Ich działania to: cykl zajęć piłkarskich dla dzieci z terenu gminy Żerków zakończony turniejem piłki nożnej.

Zainteresowanie piłką nożną wśród mieszkańców naszej gminy jest ogromne, wszyscy kibicujemy drużynie GKS Żerków!  Nie wszyscy jednak wiedzą, że już od lata 2016 nasi najmłodsi piłkarze dzielnie trenują pod okiem trenera!  Już pięciolatki dają z siebie wszystko na boisku piłkarskim!

I to właśnie w ich kierunku zostały skierowane działania naszej Drużyny.

Drużyna zorganizuje 10 bezpłatnych treningów piłkarskich dla dzieci w wieku 5-9 lat, a niezbędny sprzęt (bramki, znaczniki, pachołki, piłki, koszulki) zostanie zakupiony ze środków, które Panowie otrzymali w ramach projektu Drużyny Lokalne z gminy Żerków!

 


 

Działania artystyczne – WARSZTATY: GIPS, GLINA, GRAFFITI

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Działania Drużyny, którą chcemy Wam przedstawić to działania artystyczne – WARSZTATY: GIPS, GLINA, GRAFFITI

Tak więc:
– dla przedszkolaków – zajęcia artystyczne z gipsem ceramicznym, swoimi pracami najmłodsi będą się chwalić na wystawie podczas tegorocznego festynu przedszkolnego
– dla uczniów Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie – zajęcia z glinką ceramiczną – finał – również wystawa najlepszych prac
– dla uczniów Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Żerkowie – warsztaty graffiti! Mamy nadzieję, że efektem tych warsztatów będzie nowy żerkowski mural przy współpracy z BRS Magic Studio!

Wszyscy wiemy, że zaangażowanie dzieciaków we wszelkie działania artystyczne jest ogromne, a wyobraźnia nieograniczona! Już nie możemy się doczekać wystawy prac!

Skład Drużyny:

Grzegorz Snela (lider), Maciej Tomaszewski, Iwona Janiszewska, Elwira Rzepczyk-Mądra i Magdalena Chudzińska.

 


 

WARSZTATY KULINARNE, SPOTKANIA Z DIETETYKIEM, DZIEŃ SĄSIADA I LETNIA BIESIADA!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Przedstawiamy Wam również kobiecą Drużynę  czyli WARSZTATY KULINARNE, SPOTKANIA Z DIETETYKIEM, DZIEŃ SĄSIADA I LETNIA BIESIADA!

Renata Strabel (liderka), Dorota Bajka, Teresa Bożejewicz, Alina Grzegorek i Grażyna Waczak to Panie z KGW Żółków,

które swój projekt zatytułowały „Aktywna i zdrowa gospodyni domowa”.

Swoje działania kierować będą do Pań z terenu gminy Żerków, które dzięki udziałowi w projekcie mogły będą poznać zasady zdrowego żywienia i przenieść je do codzienności oraz własnych gospodarstw domowych.

W programie: warsztaty kulinarne, spotkania z dietetykiem, zajęcia z gotowania, a także warsztaty z aktywnego spędzania wolnego czasu i radzenia sobie ze stresem.

Umiejętności kulinarne, które Panie zdobędą podczas zajęć zaprezentowane zostaną podczas Dnia Sąsiada oraz podczas zaplanowanej Letniej Żerkowskiej Biesiady KGW!

 


 

Szkoła Rocka! – młode żerkowskie talenty muzyczne!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Kolejna Drużyna – tym razem będzie muzycznie!

SZKOŁA ROCKA przy Fundacja Przyjaciół Szwajcarii Żerkowskiej ALTER EGO

Podczas tegorocznej żerkowskiej Wieża Rocka zaprezentują się młode żerkowskie talenty muzyczne!  Wcześniej dzieci wezmą udział w bezpłatnych warsztatach muzycznych oraz panelach dyskusyjnych z muzykami rockowymi.  Warsztaty zakończą się konkursem muzycznym, którego finał odbędzie się 17 czerwca właśnie podczas Wieży Rocka!

Celem działań Drużyny jest poznawanie walorów kulturowych muzyki z gatunku rocka, wyłonienie młodych żerkowskich talentów oraz zwiększenie zaangażowania mieszkańców gminy Żerków w życie kulturalne.

Nad tym wszystkim pracować będzie drużyna w składzie:

Rafał Piotrowski, Marzena Piotrowska,Monika Robert Jóskowiak oraz Alina Ceglarz

 


 

NAUKA PŁYWANIA!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Dziś Drużyna Lokalna z Lubinii Małej przy Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lubini Małej i NAUKA PŁYWANIA!

Drużyna w składzie:

Joanna Wyduba (liderka), Mariusz Sobczak, Radosław Rutkowski, Zofia Ratajczak i Katarzyna Mroczek

zaplanowała działania skierowane do dzieci w Lubinii Małej oraz ich rodziców. Integracja rodziców i dzieci podczas aktywnego spędzania czasu wolnego – to główny cel Drużyny.

W ramach ich działań dzieci poznają PODSTAWY PŁYWANIA, będą też pod okiem instruktora szkolić posiadane już umiejętności. A to wszystko podczas wspólnych wypraw dzieci – rodzice na basen.

Będzie bardzo aktywnie – zarówno podczas wypraw na basen, jak i RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO z Lubinii Małej do Żerkowa, który również zaplanowała Drużyna. Na mecie rajdu zabawa i konkurencje sportowe, a na zakończenie ognisko.

 


 

Szkółka wędkarska, Zawody w łowieniu wspólnie z rodzicami

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Wspominaliśmy Wam, że projekty naszych Drużyn są ciekawe, pożyteczne, ale także nietuzinkowe i niebanalne? Dziś jeden z nich!  SZKÓŁKA WĘDKARSKA dla najmłodszych przy Koło PZW Żerków

Autorzy tego pomysłu, a zarazem członkowie Drużyny, którą chcemy Wam dziś przedstawić to Panowie:

Roman Nowicki (lider), Paweł Jagodziński, Bronisław Graczyk, Jan Kowalczyk oraz Wojciech Waszak.

Panowie proponują zdrową alternatywę dla współczesnych zagrożeń, którymi są choćby uzależnienie od świata wirtualnego. Dodatkowo zwracają uwagę na konieczność dbania o środowisko naturalne oraz o własny rozwój – potrzebę aktywności, rekreacji i zachęcają dzieciaki ze szkoły podstawowej do spróbowania wędkarstwa!

ZAJĘCIA W SZKÓŁCE WĘDKARSKIEJ, ZAWODY W ŁOWIENIU WSPÓLNIE Z RODZICAMI, zajęcia podczas których własnoręcznie przygotować można będzie spławik z ekologicznych materiałów, a na koniec quiz wiedzowy o tytuł lidera wiedzy wędkarskiej to zaplanowane przez tę Drużynę działania.

Jak się zapisać? Szczegółów szukajcie na tablicy ogłoszeń Koła PZW w Żerkowie

 


 

WSPÓLNE PRÓBY, WYSTĘPY, NOWE STROJE DLA CZŁONKÓW CHÓRU!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Kolejna Drużyna, kolejne działania, kolejne wyzwania. Teraz Seniorzy.

WSPÓLNE PRÓBY, WYSTĘPY, NOWE STROJE DLA CZŁONKÓW CHÓRU!
REKRUTACJA NOWYCH CZŁONKÓW CHÓRU „BABIE LATO” ..
DLACZEGO NIE?
A NA KONIEC BIESIADA dla SENIORÓW Z GMINY ŻERKÓW!

To wszystko zaplanowała drużyna w składzie:

Maria Rybacka (liderka), Hieronim Kowalski, Weronika Jezierska, Dariusz Podgajski i Janina Fiszer.

My w Fundacja Zerknij Tu wiemy, jak bardzo aktywni, ciekawi świata i nowych wyzwań są żerkowscy Seniorzy – spotkaliśmy się z nimi już przy naszym poprzednim projekcie pn. Latający Uniwersytet Kulturalny. Razem z nami i Michał Surma ponad 120 osób wzięło udział w zajęciach edukacyjnych, a także BEZPŁATNYCH wyjazdach do teatru, opery, filharmonii i na spektakl baletowy – byli to Seniorzy z gminy Żerków, którzy chcą wyjść, spotykać się, uczyć, integrować, brać udział w wydarzeniach kulturalnych, a nawet stawać się ich częścią.

I to właśnie na integrację, pobudzenie aktywności osób starszych, a także zachęcenie Seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym gminy Żerków postawiła Drużyna Chóru Babie Lato.

 


 

Zajęcia z PROGRAMOWANIA oraz Noc Robotów!

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Dziś kolejna Drużyna – tym razem ze Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie, w składzie:

Agnieszka Kostrzewa(liderka), Anna Szczublewska, Elżbieta Wyduba, Anna Mizerna oraz Teresa Żakowska.

W ramach projektu odbędą się m.in. zajęcia z PROGRAMOWANIA!

Panie, które na co dzień pracują z najmłodszymi podkreślają, że dzieci wykazują ogromną chęć uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, pytają o nie, chcą rozwijać swoje zdolności i talenty, a dodatkowo nie boją się najnowszych technologii!

Dlatego właśnie do najmłodszych skierowane będą działania tej Drużyny, która zaplanowała m.in. zajęcia pt. „Programowanie na dywanie”. Podczas zajęć dzieci spotkają się z najnowszymi technologiami, popracują nad rozwiązywaniem problemów oraz logicznym myśleniem.

Co dalej? Piknik z rodzicami i Robotami oraz pełna emocji Noc Robotów – czyli prawdziwy biwak przy Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie.

 


 

ZAWODY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ, DNI OTWARTYCH STRAŻNIC

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Drużyna Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Żerków, która zaplanowała w ramach swojego projektu:

ZAWODY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
DNI OTWARTYCH STRAŻNIC
PRZYGOTOWANIE MŁODZIEŻY DO ELIMINACJI W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Poprawa bezpieczeństwa poprzez edukację i popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa medycznego i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży – to cel jaki postawili sobie członkowie tej drużyny.  A dokładnie:

Adrian Augustyniak (lider), Marcin Górecki, Krzysztof Makowiecki, Dominik Żakowski i Łukasz Marciniak.

Panowie zaplanowali mnóstwo ciekawych, a przy tym bardzo potrzebnych nam wszystkim działań.

Przygotowanie młodzieży do eliminacji w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej (eliminacje miejsko-gminne, dalej powiatowe i miejmy nadzieję wojewódzkie i ogólnopolskie) oraz zawody udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – tu żerkowska młodzież będzie mogła zdobyć wiedzę, umiejętności, które pozwolą podjąć właściwe decyzje i działania w sytuacji zagrożenia, a nawet uratować ludzkie życie.

Dodatkowo już w maju – dla najmłodszych (i nie tylko:) – DNI OTWARTYCH STRAŻNIC, a w czerwcu miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze.  Fundacja Zerknij Tu wraz z Michał Surma wspiera drużynę strażaków w realizacji zadania! Dlatego już dziś zapraszamy!

Szczegółowe terminy wkrótce na naszym profilu Facebook oraz w OSP KSRG Żerków OSP Żerniki Osp Chrzan Osp Ludwinów OSP Komorze Przybysławskie, OSP Bieździadów, OSP KSRG Dobieszczyzna, OSP Szczonów,

 


 

Lepsza integracja wśród mieszkańców Brzóstkowa

 

Lokalne drużyny w gminie Żerkow

 

Wszyscy wiemy, że żeby żyło nam się lepiej integracja wśród mieszkańców jest niezbędna.

I to właśnie na integrację postawiła Drużyna Lokalna z Brzóstkowa.

Jej skład to:

Barbara Piekarska (liderka), Iwona Jeleniewska, Zbigniew Boruta, Halina Regulska i Maciej Piekarski.

Będzie DYSKOTEKA, RAJD iiiiii WYJAZD do WROCŁAWIA!!!

Członkowie Drużyny zaplanowali następujące działania: organizację spotkania z okazji Dnia Kobiet dla Pań z Brzóstkowa i Śmiełowa (fotorelacja już jest!), dalej organizację dyskoteki dla młodzieży, rodzinny rajd na Łysą Górę (konkursy, ognisko, zabawa taneczna), a także wycieczkę integracyjno-krajoznawczą do Wrocławia dla 50 mieszkańców wsi Brzóstków i Śmiełów! To będzie bardzo aktywna wiosna!

 


 

 

Projekt realizują Michał Surma oraz Fundacja Zerknij Tu.

 

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich